• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
Üyelik Girişi
İletişim Formu
Garantili Amerika Vize BAŞVURUSU
VİZE BAŞVURU GARANTİSİ
Garantili Amerika Vize Başvurusu
Amerika Vize Başvurunuzu Hatasız yapmak için BİZİMLE İLETİŞİME GEÇiniz!
0212 909 30 70
Anket (Yeni*)
Amerika'da Nereyi Ziyaret Etmek İstersiniz ?
Videolar (Yeni*)
Takvim
Özel Ders İngilizce

Özel Ders İngilizce Saati Sadece 85 TL

 Amerika Vize Merkezi

Kanada Vizesi için tıklayınız.

Kanada Dil Okulları bu adreste.

AMERİKA HABERLERİ

          AMERİKA VİZE MERKEZİ ®            0 (212) 909 30 70Pbx

  • Amerika Vize İşlemleriniz Güvenle Yapılır!
  • Vize İşlemleriniz için 0212 909 30 70'i Arayın !
  • Öğrenciler, Turistik ve İşverenler İçin
  • Amerika Vizesi Merkezimizde Yapılmaktadır.
  • Amerika'ya Gitmeyen Kalmasın !
  • İşlemleriniz İçin Randevu almanız gerekmektedir !
  • 0 212 909 30 70
  • info@amerikavizemerkezi.com
  • Amerika Vize İşlemleri Uzmanlık İster
  • Hata Yapmadan İşlemlerinizi Merkezimizle Gerçekleştirin !
  • Amerika'yı görmek İçin
  • Bizimle İletişime Geçin ! 0212 909 30 70
  • Profesyonel Ekibimiz Sizi Bekliyor
  • 0 212 909 30 70 & info@amerikavizemerkezi.com

Abd'ye vize nasıl alınır

Abd'ye vize nasıl alınır

Vize almanın en zor olduğu ülkelerden birisi Amerika’dır. Peki binlerce Türk’ün rüyalarını süsleyen gerek iş, gerekse okul fırsatları sebebiyle gelmek istediği Amerika’ya vize almak için bu ismimları takip etmelisiniz:

TURİST VİZESİ ALMAK İSTEYENLER İÇİN:

- Turist vizesinde 1 numaralı kural sigortalı bir iş sahibi olmaktır. En az 1 yıl çalışmış olduğunız sigortalı bir işiniz var ise vize almanız oldukça kolaylaşacaktır.

- Pasaportunuzun süresi minimum 5 yıl olmalı. Kısa süreli pasaportlar vize görevlileri tarafından oldukça ters karşılanmaktadır. 1 yıllık pasaportla vize alma şansınız oldukça zordur.

- Pasaportunuzda giriş yaptığınız ülkeler önemlidir. Suudi Arabistan, İran, Suriye gibi ülkelere seyehat ettiyseniz Amerika vizesi alma muhtemellığınız yok denecek kadar azdır. Hatta Amerikan vatandaşları için bile bu ülkelere giriş yapmış olmak oldukça büyük bir sorundur. şayet pasaportunuzda bu ülkelere girişiniz var ise kendinize yeni temiz bir pasaport çıkartın.

-diğer önemli bir husus pasaportunuzda Shengen vizesi olmasıdır. Eğer pasaportunuzda Shengen vizesi var ise ve bir Avrupa ülkesine giriş yapmışsanız yeniden vize almanız çok kolaylaşacaktır. Eğer shengen vizeniz yoksa Amerika vize randevunuzu almadan önce bir shengen vizesi alın. Avrupa ülkelerine gidecek maddi durumunuz yoksa bile pasaportunuzda shengen olması çok önemli bir avantajdır. 1 saat bile bir Avrupa ülkesinde geçirmişseniz vizeniz ceptedir.

- Aile geçmişinizin ve sizin geçmişinizi temiz olması da en önemli etkendir. Eğer sabıka kaydınız varsa Amerika vizesi alamazsınız. Aile bireylerinizde önemli suçlara karşımış kimseler var ise yeniden vize alamazsınız.
- Amerikan konsolosluğunun sizden istediği belgeleri eksiksiz yerine getirmeniz gereklidir. Ne kadar çok belge sunarsanız vizde alma şansınız o denli yükselir. Çünkü konsolosluk görevlisine itimat verirsiniz.


- şayet bir firmada çalışıyorsanız kesinlikle firmadan orada çalışmış olduğunıza dair bir yazı alın. Sigorta ve maaş bodrolarınızı da belgelere ekleyin. Banka hesabınıza formaliteden 2000-3000$ yöreı bir para koyun. Dekont çıktısını alıp belgelere bunu da ilave edin. şayet bu parayı koyacak imkanınız yoksa mutlaka bankamatikten yaptıınız para işlemlerini listeleyen bir belgeyi ekleyin.Ya da maaş işlemlerinizi.

- Evli yahut nişanlı olmanız, parmağınızda yüzük olması da yeniden çok öneml bir husustur. Konsolosluk sizin geriye döneceğinizi güvence altına almak ister. Bu nedenle de bu tür detaylara bakar. Yaşadığınız evin yahut aile bireylerinizin yaşadığı evin size ilişik olması da önemli bir etkendir. Özellikle 1 yıldan azca süredir bir evde yaşıyorsanız bu sorundur.


- Üzerinize kayıtlı her türlü mal ve mülk vize almanızı kolaylaştıracaktır. Bundan dolayı üzerinize kayıtlı mal ve mülklerin belgelerini de konsolosluk evraklarına ekleyin. Sizin olmasa bile ailenizin olanları da ilave edin.


- Gidiş ve dönüş biletlerinizi ayırtın ve çıktısını alın. Belgelere bunları mutlaka ilave edin. Ve en önemli bölüm Amerika’ya neden gitmek tercih ettiğiniz sorusunun cevabıdır. Bunun için de mesleğinizle ilgili bir seminer, kurs yahut toplantı ayarlayın ABD’da. İnternet üzerinden bu tür kurs, seminer ve toplantılara kayıt yaptırabilir ve çıktısını alabilirsiniz. Bu vize almanızda oldukça etkili ve inandırıcı olacaktır.


- Ben gezmeye gidiyorum derseniz vize alamazsınız. ABD’ya gelme nedeniniz işle alakalı ve geçici bir nedene bağlı olmalıdır. Kurs, seminer, fuar gibi etkinlikler bu nedenle çok önemlidir.


-Kalacağınız yeri ve Amerika’ya ne kadar para ile geleceğinizi belirten belgeleri de ihmal etmeyin. Kredi kartlarınız ve bankadaki nakitiniz bu mevzuda çok önemlidir. Bunlar yoksa ne olursa olsun çalışmış olduğunız firmadan sizin ABD’daki tüm masraflarınızı karşılayacağına dair bir formalite yazısı alın. Kalacağınız oteli kesinlikle ayırtıp çıktısını alın belgelere ilave edin. Giriş çıkış tarihlerini belirtir şekilde.

- Vize randevunuza şık giyinerek gidin. Belgeleri güzel şekilde sırayla dosyalayın. Heyecanlanmayın. Kendinize güvenin. Buluşma esnasında ve size sorulan sorulara tereddüt etmeden, teklemeden gayet net ve güvenli cevapalar verin.

- Vize başvuruarınızı hiç aracı bir kuruluş kullanarak yapmayın. Başvuruyu ve evrakları bizzat kendiniz hazırlayın, kendiniz yapın. Asla bu iş için vize harcamaları haricinde hiç kimseye bir para ödemeyin. Vize buluşma saatinde orada olun.
- Şunu ihmal etmeyin, şayet 1 kez ret yerseniz bir daha Amerika vizesi almanız mucize olur. O yüzden hiçbirşeyi eksik yapmayın.

- gezgin vizesi 10 yıllıktır. 10 yıl vize almanız 10 sene boyunca ABD’da kalabileceğiniz anlamını taşımamaktadır. Hatta ABD’ya giriş yaparken gireceğinizi bile garanti altına almamaktadır. Bu yüzen vizeyi alıp ABD’ya geliyorsanız kesinlikle dönüş biletiniz de olsun ve hiç yasal olmayan bir şey taşımayın yanınızda. Ve tekrar giriş yaparken görevlilere vize görevlisine sunduğunuz belgeleri sunun ve amacınızı belgelerde olduğu gibi anlatın. Ek olarak aslabir halde Amerika’da çalışacağınıza dair hiçbirşey söylemeyin.
- Öğrenci vizesi almak turist vizesine oranla daha kolaydır. Tabii öğrenciyseniz. Yukarıdakilere ek olarak üniversite diplomanız ya da okuduğunuza dair belgeyi noksan etmeyin. Ek olarak ABD’daki okulunuzu veya kursunuzu kesinlikle ayarlamış olun ve o okul ve kurdan bir yazı alın. Söylediğimiz gibi yukarıdaki hususları da aynen yerine getirin.Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.79413.8093
Euro4.63534.6538
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 2°
Saat
Site Haritası