• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
Üyelik Girişi
İletişim Formu
Garantili Amerika Vize BAŞVURUSU
VİZE BAŞVURU GARANTİSİ
Garantili Amerika Vize Başvurusu
Amerika Vize Başvurunuzu Hatasız yapmak için BİZİMLE İLETİŞİME GEÇiniz!
0212 909 30 70
Anket (Yeni*)
Amerika'da Nereyi Ziyaret Etmek İstersiniz ?
Videolar (Yeni*)
Takvim
Özel Ders İngilizce

Özel Ders İngilizce Saati Sadece 85 TL

 Amerika Vize Merkezi

Kanada Vizesi için tıklayınız.

Kanada Dil Okulları bu adreste.

AMERİKA HABERLERİ

          AMERİKA VİZE MERKEZİ ®            0 (212) 909 30 70Pbx

  • Amerika Vize İşlemleriniz Güvenle Yapılır!
  • Vize İşlemleriniz için 0212 909 30 70'i Arayın !
  • Öğrenciler, Turistik ve İşverenler İçin
  • Amerika Vizesi Merkezimizde Yapılmaktadır.
  • Amerika'ya Gitmeyen Kalmasın !
  • İşlemleriniz İçin Randevu almanız gerekmektedir !
  • 0 212 909 30 70
  • info@amerikavizemerkezi.com
  • Amerika Vize İşlemleri Uzmanlık İster
  • Hata Yapmadan İşlemlerinizi Merkezimizle Gerçekleştirin !
  • Amerika'yı görmek İçin
  • Bizimle İletişime Geçin ! 0212 909 30 70
  • Profesyonel Ekibimiz Sizi Bekliyor
  • 0 212 909 30 70 & info@amerikavizemerkezi.com

Abd ye vize almak

ABD ye vize almak

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİN'DE ÖĞRENİM GÖRMEK İÇİN VİZE BAŞVURUSUNDA BULUNMAK zaman alıcı olsa da, beklendiğinden çok daha rahat olacak ve harcanan çabaya değecektir. Amerika Birleşik Devletleri tarafından verilen öğrenci vizelerinin sayısı son bir yıl içinde çok fazla ülke için ciddi bir miktarda artmıştır.

Bir ABD tahsil programına kabul edildikten sonra, Amerika'ye giriş yapmanıza ve öğrenim görmenize olanak sağlayan vize müracaat hakkınız kaynaklanır ve bunun için gereken online vize başvurunuzu yapmanız gerekir. Yabancı öğrenci vizesi veya ziyaretçi değişiklik vizesi için ihtiyaç olan başvuru süreci kafa karıştırıcı olsa da, her sene binlerce öğrenci bu vizeyi almaktadır. Geçtiğimiz yıl, 534,298 öğrenciye F-1 vizesi verilmiştir.

Öncelikle okulunuz ya da üniversiteniz size, göçmen olmayan öğrencilerin kaydı için ABD Göçmenlik ve yurttaşlık Bürosu (USCIS) tarafınca tanınan bir enstitüye kabul edildiğinizi onaylayan bir form gönderir (F-1 vizesi için I-20 veya J-1 vizesi için DS-2019. Bu formu okuyup imzalamanız gerekmektedir.)

Pasaportunuzdaki isminizin ve yazılışının okula yaptığınız başvuru formu ile okulunuzun size gönderilmiş olduğu I-20 veya DS-2019 formundaki isimle birebir aynı olduğundan inanın.

Ondan sonra ise vize mülakatı için buluşma yapmanız ve gereken bazı harçları ödemeniz gerek. Yönetmelik gereği Öğrenci Vizeleri I-20 formundaki tarihten en çok 120 gün öncesinden verilebilir. Ziyaretçi değişiklik Vizeleri ise DS-2019 formundaki tarihten önceki herhangi bir tarihten itibaren verilebilir. Vizeye mümkün olan en erken sürede başvurmanızı öneririz.

Her Amerika efsunkelçilik web sitesinde vize mülakat randevusunu iyi mi yapmanız gerektiğine ve vize başvurusu ile ilgili öteki bilgilere ulaşabilirsiniz. Bulunduğunuz ülkedeki ABD büyükelçilik internet sitesini şu linkten bulabilirsiniz: http://www.Usembassy.Gov/.

Ayrıca bu internet sitesinden ülkenizdeki ortalama başvuru süresini de öğrenebilirsiniz. Efsunkelçiliklerde yahut Konsolosluklarda uluslararası öğrenci vize başvurularına öncelik tanındığı için, şayet öğrenim programınız kısa bir müddet içinde başlamış olacak ise vize başvurunuzu yaparken bu durumu açıklamayı unutmayınız.

Ödemeniz gereken $200'lık bir bedel vardır. Bu karşılık Amerika Birleşik Devletleri'nde kalmış olduğunız zaman boyunca kayıtlarınızın saklandığı bilgisayar sistemi (SEVIS) için alınır. Bu bedeli uluslararası geçerli bir kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Https://www.Fmjfee.Com/index.Jhtml internet sitesinden bu bedeli ödeyebilirsiniz. Bedeli ödediğinize dair ödeme dekontunun bir çıktısını almayı unutmayın. SEVIS bedelini vize mülakatınızdan en az 3 gün önce ödemeniz gerekir.

Ek olarak $160'lık bir vize başvuru bedeli de kendi ülkenizdeki ABD büyükelçiliği'ne veya Konsolosluğu'na yahut efsunkelçiliğin anlaşmalı olduğu bir bankaya ödenmelidir. Vize müracaat bedelini iyi mi ödeyebileceğinize dair bilgiyi ülkenizdeki Amerika efsunkelçilik web sitesinde bulabilirsiniz.Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.79413.8093
Euro4.63534.6538
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 2°
Saat
Site Haritası