• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
Üyelik Girişi
İletişim Formu
Garantili Amerika Vize BAŞVURUSU
VİZE BAŞVURU GARANTİSİ
Garantili Amerika Vize Başvurusu
Amerika Vize Başvurunuzu Hatasız yapmak için BİZİMLE İLETİŞİME GEÇiniz!
0212 909 30 70
Anket (Yeni*)
Amerika'da Nereyi Ziyaret Etmek İstersiniz ?
Videolar (Yeni*)
Takvim
Özel Ders İngilizce

Özel Ders İngilizce Saati Sadece 85 TL

 Amerika Vize Merkezi

Kanada Vizesi için tıklayınız.

Kanada Dil Okulları bu adreste.

AMERİKA HABERLERİ

          AMERİKA VİZE MERKEZİ ®            0 (212) 909 30 70Pbx

  • Amerika Vize İşlemleriniz Güvenle Yapılır!
  • Vize İşlemleriniz için 0212 909 30 70'i Arayın !
  • Öğrenciler, Turistik ve İşverenler İçin
  • Amerika Vizesi Merkezimizde Yapılmaktadır.
  • Amerika'ya Gitmeyen Kalmasın !
  • İşlemleriniz İçin Randevu almanız gerekmektedir !
  • 0 212 909 30 70
  • info@amerikavizemerkezi.com
  • Amerika Vize İşlemleri Uzmanlık İster
  • Hata Yapmadan İşlemlerinizi Merkezimizle Gerçekleştirin !
  • Amerika'yı görmek İçin
  • Bizimle İletişime Geçin ! 0212 909 30 70
  • Profesyonel Ekibimiz Sizi Bekliyor
  • 0 212 909 30 70 & info@amerikavizemerkezi.com

abd vizesi nasıl alınır

Abd vizesi nasıl alınır ?

Amerika turist Vizesine başvurmadan önce genel olarak bütün vize başvurularında gerekli olan evrak listesini hatırlamalısınız Vize başvurusu yapmadan önce geçerli bir pasaporta haiz olmalısınız, pasaportun geçerli olması yetmez ayrıca pasaportun geçerlilik süresinin müracaat zamanı itibariyle en az 6 ay süresinin olması gerekir. Bu önemli bir husustur aksi halde süresi henüz dolmamış geçerli bir pasaportumuz olsa dahi herhangi bir ülkeye vize almamız mümkün olmayacaktır. Geçişlik ile ilgili şartlar sağlandıktan sonrasında bir başvuru formu doldurmamız icap etmektedir. Şayet formu bizzat konsolosluğa teslim etmeyeceksek bu konuda yetkili kıldığımız kişiyi  altını özellikle çizmeliyiz.

Vize almak istediğiniz ülke sizden maddi durumunuzu gösteren belgeler isteyecektir. Bunlar çoğu zaman Banka hesap dökümü, gayrimenkul tapusu vs belgelerdir. Bu belgelerin sizden istenmesinin amacı öncelikle tatiliniz boyunca geçiminizi sağlayacak durumunuzun olup olmadığı ve ayrıca ülkeden çıkış yapıp yapmama ihtimaliniz hakkındaki kanaat sahibi olmaktır. Nerede kalacağınızı müracaat esnasında aleniça belirtmeniz gerekir. Bu mevzuda bir rezervasyona sahipseniz bu konum vizeyi almanızı kolaylaştıracaktır. şayet öğrenci iseniz bunu belgelemelisiniz. Öğrenci iken vize almak daha basit olacaktır tabi not ortalaması düşük olan bir öğrenci iseniz o vakit vize almanız birazcık zordur. Çünkü sizin geri döneceğinizi düşünmezler ve vize başvurunuz reddedilir. Ek olarak gideceğiniz ülkenin dilini bilmek yada İngilizce bilmek vize almanızı kolaylaştıracaktır.

ABD Birleşik Devletlerine gezgin olarak gitmek istiyor iseniz. Öncelikle vizeye ihtiyacınız var mı onu öğrenmelisiniz. Amerika Birleşik Devletlerine gezinsel gayelı olarak bazı ülke vatandaşları vize almaksızın seyahat edebilirler. ABD Birleşik Devletleri, Vize Muafiyet Programı  adı altında bazı ülke vatandaşlarından vize istek etmeksizin onların ülkeye turistik gayelı ziyaretlerde bulunmasına izin vermektedir. Bu ülkeler; Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, Hollanda, İtalya, İspanya, İsviçre, İsveç, Norveç, Avustralya, Andora, Estonya, Avusturya, Belçika, Brunei, Finlandiya, Yunanistan, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, İzlanda, İrlanda, Japonya, Letonya, Litvanya, Liechtenstein, Lüksemburg, Monako, Yeni Zelanda, Portekiz, Malta, San Marino, Slovakya, Singapur, Slovenya, güney Kore ve Tayvan gibi ülkeler olup zamanla bu listeye katılan ülkelerde olmaktadır.

Eğer bu ülkelerden birinin pasaportunu taşıyorsanız, Amerika Birleşik Devletlerine vizesiz olarak gezi edebilirsiniz. Yapmanız ihtiyaç olan tek bir muamele vardır. İnternetten ESTA adı altında başvuruda bulunmaktır. Müracaat ücreti 14.00 USD’dır. Bunu kredi kartınızla ödeyebilirsiniz. 2009 senesinden önce Vize Muafiyet Programı kapsamında olan ülke yurttaşları herhangi bir işlem yapmaksızın direk ülkeye giriş yapabiliyorlardı. 2009 senesinden sonrasında ülke eminği için online denetleme sistemine geçildi bu sistemin amacı ülkenin kara listesinde olan kişilerin ülke sınırına gelmeden ülkeye olan seyahatlerini engellenmeye başlamıştır.

Eğer Vize Muafiyet Programı kapsamında olan ülkelerden birinin vatandaşı değilseniz mesela Türk vatandaşı iseniz yapmanız ihtiyaç olan B1 yada B2 vizesine başvurmaktır. Bu vizeler turistik amaçlı ziyarette bulunmak yada rahatsızlık nedeniyle ülkeye giriş yapmak isteyen kişiler içindir. Vize için konsolosluktan randevu alınmalıdır. Size verilen tarihte başvuru ücreti ve formunu ek olarak gerekli olan evrakları konsolosluğa teslim etmelisiniz. Ardından sizinle bir görüşme yapılacaktır. Bu görüşmenin amacı sizin Amerika Birleşik Devletlerine ne gayela gitmek istediğinizin saptanmasıdır. Vize verilmesi durumunda vizenin süresi 1, 5, 10 sene şeklinde olabilir bu vakit tamamen yetkililerin takdirindedir. Vize sahipleri 1 Takvim seneı içerisinde en çok 6 ay veya 3 ay ülkede kalabilirler. 3 aylık celse vizesi verilmesi yetkili memurun takdirindedir. Bu durumu söyleki örneklendirebiliriz; Ülkeye 5 Şubat 2015’de giriş yapılması halinde 6 aylık celse vizesi verildiğini var sayarsak, 5 Ağustos 2015  tarihinden önce ülkede kalınabilir. Ayrıca giriş yapıldığında pasaportunuza yaralanan damga’da “until” kısmı yer alır ve oraya görevli işyar oturumun hangi tarihe kadar verildiğini el yazısıyla yazar. Bu zaman aşılmamalıdır aksi halde “overstay” ( zaman aşımı ) söz konusu olur vizeniz geçersiz hale gelirDöviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.79413.8093
Euro4.63534.6538
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 2°
Saat
Site Haritası