• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
Üyelik Girişi
İletişim Formu
Garantili Amerika Vize BAŞVURUSU
VİZE BAŞVURU GARANTİSİ
Garantili Amerika Vize Başvurusu
Amerika Vize Başvurunuzu Hatasız yapmak için BİZİMLE İLETİŞİME GEÇiniz!
0212 909 30 70
Anket (Yeni*)
Amerika'da Nereyi Ziyaret Etmek İstersiniz ?
Videolar (Yeni*)
Takvim
Özel Ders İngilizce

Özel Ders İngilizce Saati Sadece 85 TL

 Amerika Vize Merkezi

Kanada Vizesi için tıklayınız.

Kanada Dil Okulları bu adreste.

AMERİKA HABERLERİ

          AMERİKA VİZE MERKEZİ ®            0 (212) 909 30 70Pbx

  • Amerika Vize İşlemleriniz Güvenle Yapılır!
  • Vize İşlemleriniz için 0212 909 30 70'i Arayın !
  • Öğrenciler, Turistik ve İşverenler İçin
  • Amerika Vizesi Merkezimizde Yapılmaktadır.
  • Amerika'ya Gitmeyen Kalmasın !
  • İşlemleriniz İçin Randevu almanız gerekmektedir !
  • 0 212 909 30 70
  • info@amerikavizemerkezi.com
  • Amerika Vize İşlemleri Uzmanlık İster
  • Hata Yapmadan İşlemlerinizi Merkezimizle Gerçekleştirin !
  • Amerika'yı görmek İçin
  • Bizimle İletişime Geçin ! 0212 909 30 70
  • Profesyonel Ekibimiz Sizi Bekliyor
  • 0 212 909 30 70 & info@amerikavizemerkezi.com

abd vize nasıl alınır

Abd vizesi nasıl alınır.

Bu ismimları takip edin;

TURİST VİZESİ ALMAK İSTEYENLER İÇİN:

- TurkNa'nın haberine nazaran; gezgin vizesinde 1 numaralı kaide sigortalı bir iş sahibi olmaktır. En az 1 yıl çalışmış olduğunız sigortalı bir işiniz varsa vize almanız oldukça kolaylaşacaktır.

- Pasaportunuzun süresi en az 5 yıl olmalı. Kısa süreli pasaportlar vize görevlileri tarafından gayet ters karşılanmaktadır. 1 senelik pasaportla vize alma şansınız oldukça zor olsa gerek.

- Pasaportunuzda giriş yapmış olduğunız ülkeler önemlidir. Suudi Arabistan, İran, Suriye gibi ülkelere seyehat ettiyseniz Amerika vizesi alma muhtemellığınız yok denecek kadar azdır. Hatta Amerikan yurttaşları için bile bu ülkelere giriş yapmış olmak oldukça efsunk bir sorundur. Eğer pasaportunuzda bu ülkelere girişiniz varsa kendinize yeni pak bir pasaport çıkartın.

-öteki önemli bir husus pasaportunuzda Shengen vizesi olmasıdır. Eğer pasaportunuzda Shengen vizesi varsa ve bir Avrupa ülkesine giriş yapmışsanız yine vize almanız çok kolaylaşacaktır. Eğer shengen vizeniz yoksa Amerika vize randevunuzu almadan önce bir shengen vizesi alın. Avrupa ülkelerine gidecek maddi durumunuz yoksa bile pasaportunuzda shengen olması çok önemli bir avantajdır. 1 saat bile bir Avrupa ülkesinde geçirmişseniz vizeniz ceptedir.

- Aile geçmişinizin ve sizin geçmişinizi temiz olması da en önemli etkendir. şayet sabıka kaydınız var ise Amerika vizesi alamazsınız. Aile bireylerinizde önemli suçlara karşımış kimseler var ise tekrar vize alamazsınız.

- Amerikan konsolosluğunun sizden istediği belgeleri eksiksiz yerine getirmeniz gereklidir. Ne kadar çok belge sunarsanız vizde alma şansınız o kadar yükselir. Çünkü konsolosluk görevlisine itimat verirsiniz.

- eğer bir firmada çalışıyorsanız ne olursa olsun firmadan orada çalışmış olduğunıza dair bir yazı alın. Sigorta ve maaş bodrolarınızı da belgelere ilave edin. Banka hesabınıza formaliteden 2000-3000$ civarı bir para koyun. Dekont çıktısını alıp belgelere bunu da ekleyin. şayet bu parayı koyacak olanakınız yoksa kesinlikle bankamatikten yaptıınız para işlemlerini listeleyen bir belgeyi ilave edin.Yahut maaş işlemlerinizi.

- Evli veya nişanlı olmanız, parmağınızda yüzük olması da yeniden çok öneml bir husustur. Konsolosluk sizin geriye döneceğinizi garanti altına almak talep eder. Bu yüzden de bu tür detaylara bakar. Yaşamış olduğunız evin yahut aile bireylerinizin yaşadığı evin size ait olması da önemli bir etkendir. Özellikle 1 yıldan az süredir bir evde yaşıyorsanız bu sorundur.

- Üzerinize kayıtlı her türlü mal ve mülk vize almanızı kolaylaştıracaktır. Bu yüzden üzerinize kayıtlı mal ve mülklerin belgelerini de konsolosluk evraklarına ekleyin. Sizin olmasa bile ailenizin olanları da ilave edin.

- Gidiş ve dönüş biletlerinizi ayırtın ve çıktısını alın. Belgelere bunları kesinlikle ilave edin. Ve en önemli bölüm Amerika’ya niçin gitmek tercih ettiğiniz sorusunun cevabıdır. Bunun için de mesleğinizle ilgili bir seminer, kurs yahut toplantı ayarlayın ABD’da. İnternet üzerinden bu tür kurs, seminer ve toplantılara kayıt yaptırabilir ve çıktısını alabilirsiniz. Bu vize almanızda oldukça etkili ve inandırıcı olacaktır.

- Ben gezmeye gidiyorum derseniz vize alamazsınız. Amerika’ya gelme nedeniniz işle alakalı ve geçici bir nedene bağlı olmalıdır. Kurs, seminer, fuar gibi etkinlikler bu yüzden çok önemlidir.

-Kalacağınız yeri ve Amerika’ya ne kadar para ile geleceğinizi belirten belgeleri de unutmayın. Kredi kartlarınız ve bankadaki nakitiniz bu mevzuda çok önemlidir. Bunlar yoksa ne olursa olsun çalışmış olduğunız firmadan sizin Amerika’daki tüm harcamalarınızı karşılayacağına dair bir formalite yazısı alın. Kalacağınız oteli ne olursa olsun ayırtıp çıktısını alın belgelere ekleyin. Giriş çıkış tarihlerini belirtir şekilde.

- Vize randevunuza şık giyinerek gidin. Belgeleri güzel şekilde sırasıyla dosyalayın. Heyecanlanmayın. Kendinize güvenin. Buluşma esnasında ve size sorulan sorulara tereddüt etmeden, teklemeden gayet net ve güvenilir cevapalar verin.

- Vize başvuruarınızı asla aracı bir müessese kullanarak yapmayın. Başvuruyu ve evrakları bizzat kendiniz hazırlayın, kendiniz yapın. Hiç bu iş için vize harcamaları dışında hiç kimseye bir para ödemeyin. Vize randevu saatinde orada olun.

- Şunu unutmayın, şayet 1 kez ret yerseniz tekrar ABD vizesi almanız mucize olur. O yüzden hiç birşeyi eksik yapmayın.

- turist vizesi 10 yıllıktır. 10 yıl vize almanız 10 yıl süresince Amerika’da kalabileceğiniz anlamını taşımamaktadır. Hatta ABD’ya giriş yaparken gireceğinizi bile garanti altına almamaktadır. Bu yüzen vizeyi alıp ABD’ya geliyorsanız kesinlikle dönüş biletiniz de olsun ve hiç yasal olmayan bir şey taşımayın yanınızda. Ve yine giriş yaparken görevlilere vize görevlisine sunduğunuz belgeleri sunun ve amacınızı belgelerde olduğu gibi anlatın. Ayrıca asla bir halde Amerika’da çalışacağınıza dair hiç birşey söylemeyin.

- Öğrenci vizesi almak gezgin vizesine oranla daha kolaydır. Tabii öğrenciyseniz. Yukarıdakilere ek olarak üniversite diplomanız veya okuduğunuza dair belgeyi noksan etmeyin. Ek olarak Amerika’daki okulunuzu veya kursunuzu kesinlikle ayarlamış olun ve o okul ve kurdan bir yazı alın. Söylemiş olduğimiz gibi yukarıdaki hususları da aynen yerine getirin.

 amerika vizesi nasıl alınırDöviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.79413.8093
Euro4.63534.6538
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 2°
Saat
Site Haritası