• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
Üyelik Girişi
İletişim Formu
Garantili Amerika Vize BAŞVURUSU
VİZE BAŞVURU GARANTİSİ
Garantili Amerika Vize Başvurusu
Amerika Vize Başvurunuzu Hatasız yapmak için BİZİMLE İLETİŞİME GEÇiniz!
0212 909 30 70
Anket (Yeni*)
Amerika'da Nereyi Ziyaret Etmek İstersiniz ?
Videolar (Yeni*)
Takvim
Özel Ders İngilizce

Özel Ders İngilizce Saati Sadece 85 TL

 Amerika Vize Merkezi

Kanada Vizesi için tıklayınız.

Kanada Dil Okulları bu adreste.

AMERİKA HABERLERİ

          AMERİKA VİZE MERKEZİ ®            0 (212) 909 30 70Pbx

  • Amerika Vize İşlemleriniz Güvenle Yapılır!
  • Vize İşlemleriniz için 0212 909 30 70'i Arayın !
  • Öğrenciler, Turistik ve İşverenler İçin
  • Amerika Vizesi Merkezimizde Yapılmaktadır.
  • Amerika'ya Gitmeyen Kalmasın !
  • İşlemleriniz İçin Randevu almanız gerekmektedir !
  • 0 212 909 30 70
  • info@amerikavizemerkezi.com
  • Amerika Vize İşlemleri Uzmanlık İster
  • Hata Yapmadan İşlemlerinizi Merkezimizle Gerçekleştirin !
  • Amerika'yı görmek İçin
  • Bizimle İletişime Geçin ! 0212 909 30 70
  • Profesyonel Ekibimiz Sizi Bekliyor
  • 0 212 909 30 70 & info@amerikavizemerkezi.com

abd vize reddi


ABD Vize reddi


ABD Vize Reddinden sonrasında Ne Yapılmalı?

Gezegenimizin “Yeni Dünya”sı; hayallerin gerçeğe teğet geçtiği toprakların ana vatanı Amerika Birleşik Devletleri, keşfedildiği günden beri Eski Dünya’dan akın akın ziyaret ve göç alıyor. New York’un 5. Caddesi’nde gezerken büyülenmek, Kaliforniya’daki çılgın partilere dahil olmak için her şahıs ne olursa olsun hayatında bir kere (bir hiç yetmez) “Amerika Rüyası’nı” deneyimlemeli. Peki, ABD vizesi başvurusundan red aldınız, şimdi ne olacak?

Amerika Vizesinden red aldıktan sonrasında ne yapmalı ?

“Türkiye’de güçlü bağınız yok”
“Vize başvurunuz kifayetsiz ve eksik belgeleriniz var”
“Sizi sosyal ve ekonomik olarak ABD Birleşik Devletleri’ne gitmek için yeteri kadar görmüyorum”
gibi cümleler ile birçok Amerika vizesi başvuru adayı red almış olabilir ve daha sonra ne yapmaları gerektiğini bilmemektedir. Şöyle bir forum sitelerinde ve Google’da inceleme yapıldıktan sonrasında kafalar iyice karışır. ABD konsolosluğundan verilen belgede ise durumunuzda bir değişiklik olmadığı sürece yeniden vizeye başvurmamanız yönündedir. Peki bu durumda ne yapmalı ?

Öncelikle bu konuda şunu belirmekte fayda var ABD’den birkez vize reddi almış olduğunızda yeniden vize alamassınız veya tekrar başvurmayınız gibi söylemler ile karşılaşacaksınız, bu tarz şeylerin hepsini unutun. Vize reddi almış olmanız sadece bir sonraki vize müracaat formunu doldururken daha önce vize reddi aldınız mı soruya evet olarak yanıt vermenizden başka bir şey değildir. Konsolosluk görevlilerinin tam olarak nasıl vize verdiklerini hala net bir halde çözememiş olsakta, kati vize alır dediğimiz kişilerin red almış olduğunı görebilmekteyiz.

şayet ABD’yı ziyaret etmek istiyor iseniz, vize reddi aldıktan sonra ilk yapmanız ihtiyaç olan US-visa info websitesinden tekrar randevu alıp yeniden DS belgesi regüle etmek olacaktır.Bundan önceki başvurunuzda geçiştiridiğiniz sorular var ise onları daha detaylı yazmanızda fayda olacaktır.İkinci başvurda konsolosluk değiştirmeyiniz doğrusu ilk başvurunuz Ankara’dan ise ikinci başvurunuzda buradan olsun. Ayrıca gidiş sebebinizi de değiştirmeyiniz doğrusu daha önce kız dostunuz ile tatile gidiyorsanız ve bu nedenle vizeye başvurduysanız ikinci başvuruda dayımı görmeye gideceğim yahut farklı bir şey söylemeyin.

Daha önce hiç vize reddi aldınız mı ?

İkinci vize başvurularında genel hatlarıyla şu tarihte vize reddi almışsınız demek yerine bu soru başvuran adaylara yöneltilir. Bazı başvuran adaylar küçük bir kurnazlık yapmak için hayır almadım diyebilir ve yeniden vize reddi alabilirler. ABD vizesinde öncelikle tüm sorulara doğru cevap vermeniz gerekmekte va yanlış beyanda bulunmamanız gerekmektedir. Bu soruya “evet” dedikten sonrasında neden vize almış olduğunıza dair bir sual yöneltilir.Bu soruda ise tabikide size red alırken net bir cevap verilmedi veya şu şu sebeplerden dolayı size vize veremiyoruz denilmediği için biraz şaşırabiliyor başvuran adaylar.Öte taraftan bu sual ile genel hatlarıyla konsolosluk görevlisi durumunuzda bir değişiklik olup olmadığını anlamaya ve sizin bunun ayrımında olup olmadığınızı saptamaya çalışır. Muhtemel hazır bir cevabınız yoksa, bu soruya belge eksikliği veya müracaat yetersizliği olarak yanıt verebilirsiniz.

amerika vize reddi


 amerika vize reddiDöviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.79413.8093
Euro4.63534.6538
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 2°
Saat
Site Haritası