• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
Üyelik Girişi
İletişim Formu
Garantili Amerika Vize BAŞVURUSU
VİZE BAŞVURU GARANTİSİ
Garantili Amerika Vize Başvurusu
Amerika Vize Başvurunuzu Hatasız yapmak için BİZİMLE İLETİŞİME GEÇiniz!
0212 909 30 70
Anket (Yeni*)
Amerika'da Nereyi Ziyaret Etmek İstersiniz ?
Videolar (Yeni*)
Takvim
Özel Ders İngilizce

Özel Ders İngilizce Saati Sadece 85 TL

 Amerika Vize Merkezi

Kanada Vizesi için tıklayınız.

Kanada Dil Okulları bu adreste.

AMERİKA HABERLERİ

          AMERİKA VİZE MERKEZİ ®            0 (212) 909 30 70Pbx

  • Amerika Vize İşlemleriniz Güvenle Yapılır!
  • Vize İşlemleriniz için 0212 909 30 70'i Arayın !
  • Öğrenciler, Turistik ve İşverenler İçin
  • Amerika Vizesi Merkezimizde Yapılmaktadır.
  • Amerika'ya Gitmeyen Kalmasın !
  • İşlemleriniz İçin Randevu almanız gerekmektedir !
  • 0 212 909 30 70
  • info@amerikavizemerkezi.com
  • Amerika Vize İşlemleri Uzmanlık İster
  • Hata Yapmadan İşlemlerinizi Merkezimizle Gerçekleştirin !
  • Amerika'yı görmek İçin
  • Bizimle İletişime Geçin ! 0212 909 30 70
  • Profesyonel Ekibimiz Sizi Bekliyor
  • 0 212 909 30 70 & info@amerikavizemerkezi.com

Amerika vize işlemleri

Amerika vize işlemleri

Amerika seyahatinde bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Amerika vizesi alarak seyahat etmeleri zorunludur. Pasaport Karegorisi farketmeksizin Amerika seyahati gerçekleştirecek bütün Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının seyahatleri öncesi ABD vize işlemlerinde bulunmalıdırlar. Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus geçişlik (Bordo), Türkiye Cumhuriyeti özel geçişlik (Yeşil) Türkiye Cumhuriyeti Hizmet Pasaportu (Gri) ve Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik Pasaportu (Siyah) sahibi tüm şahıslar A.B.D’ye ziyaret edecek T.C. Yurttaşları ya da Türkiye’de uzun soluklu ikamet izni (celse izni)sahibi yabancılar, ABD vizesi işlemleri için Ankara Amerika büyükelçiliği, İstanbul Amerika Başkonsolosluğu yahut Adana Amerika Konsolosluğu’na vize müracaatında bulunmaları gerekmektedir. ABD vize müracaat sahibinin gezi planlarının aksamaması için ABD vize işlemlerine ülkü tarihi ülkeye olan muhtemel gezi tarihinden azca 6-8 hafta öncedir.

ABD vize işlemlerinde bulunacak kişiler, “Amerika göçmen Olmayan Vize” statüsünde müracaat yapmalıdırlar. ABD Konsolosluğu göçmen olmayan ABD vizeleri ile müracaat sahibine ABD’da, ziyaret, öğrenim veya çalışma amacıyla geçici kalma hakkı tanır. ABD vize kategorisi müracaat sahibinin seyahat amacına göre: Diplomatik ve Resmi Vize, gezim Vizesi, İş gayelı Vize, Transit Geçiş Vizesi, Öğrenci ve değişiklik Programı Vizesi, Geçici Çalışma Vizesi olarak değişiklık gösterebilmektedir. Ancak tüm göçmen olmayan vize müracaat sahipleri (her ne yaş kategorisi ne olursa olsun) DS-160 muhacir Olmayan Vize müracaat Formunu doldurmakla mükellefdür.

Amerika DS-160 muhacir Olmayan Vize müracaat Formu Doldurulurken Bilinmesi Gerekenler

muhacir olmayan Amerika vizesi için ABD Konsolosluğu’na/efsunkelçiliği’ne başvuru meydana getiren tüm başvuru sahiplerinin, Amerika DS-160 başvuru Formu’nu eksiksiz ve doğru bir halde İngilizce olarak doldurması ve vize randevusundan en geç 3 iş günü önce web üzerinden online biçim doldurma işleminin bitmiş olması gerekmektedir. Bu ahenk koşullarını tamamlayamamış kişilerin, ABD Konsolosluğu/efsunkelçiliği’ne vize başvuruları kabul edilmemektedir. ABD vize müracaat sahipleri bu ve benzeri durumlar karşısında başvuru işlemleri için yeni bir randevu almaları gerekecektir.

ABD DS-160 formunun İngilizce olarak hazırlanmış bir online bir belgedir.

ABD DS-160 Formunun doldurulması esnasında, dijital fotoğraf yüklenmesi de gerekmektedir. ABD vize başvuru işlemleri için kullanılacak fotoğraflar ebat ve içerik bakımından belli kriterlere haiz olması gerekmektedir. Amerika Konsolosluğu tarafından belirlenmiş kriterlere uygunluk göstermeyen fotoğrafların Konsolosluk vize sistemine yüklenmesi, vize müracaat muamele süresinin uzamasına sebep olacaktır. ABD vizesi için kullanılacak resimın müracaat sahibinin son aktüel halini imajlemesi adına son 6 ay içinde çekilmiş olması gerekir. Eğer daha önceki vizelerde kullanılmış ise; yeni bir resim yüklenmesi zorunludur.

Başvuru formunun doldurulması sırasında, formun bir kopyasının durağan diske kaydedilmesi ve formun doldurulmasının her aşamasında kaydetme işleminin tekrarlanması çok önemlidir. Formun doldurulması esnasında 20 dakikadan fazla işlem durdurulursa, oturum kendini kapatacaktır. Tüm bilgiler silinmiş olacaktır.

Formun doğru, net ve aleni yanıtlarla doldurulmaması, vize çeşidinin seçilmemesi ve bazı soruların boş ve uygulanamaz şekilde doldurulması; ABD Konsolosluğu yetkililerinin vize görüşmesi sırasında başvuruyu reddetmesine sebep olmaktadır.

ABD Konsolosluğu’na vize başvuruı meydana getirecek kişilerin, DS-160 formunu doldurmalarının ardından formu sistem üzerinden Konsolosluğa göndermeleri, başvurunun yapıldığı anlamını taşır.

ÖNEMLİ NOT: DS-160 formu üzerinde herhangi bir değişiklik, yalnızca formun elektronik olarak imzalanmadan ve Konsolosluğa gönderilmesinden önce yapılabilmektedir. “imzala” ve “gönder” seçeneğine tıklanmadan önce girilen bütün bilgilerin doğru olduğundan inanın.

DS-160 formunun son olarak aşamasında yer edinen “Sign Application”(Formu İmzalayın) butonuna basarak elektronik imza atılır. İmzalanmaması niteliğinde, müracaat neticelandırılmamış sayılmaktadır.

DS-160 Formuna Yüklenmesi gereken fotoğrafın Özellikleri:

Amerika DS-160 formuna yüklenmesi gereken fotoğrafta başın, saçın üst tarafından boyna kadar olan bütün kısım görünmelidir. Uygun bir fotoğrafta başın boyu 25-35 mm olmalı yahut resimın % 50-70’lik kısmını kaplamalıdır.

Başın duruşu resim kalitesi için önemlidir. Yüzün tamamının görünmesi için fotoğraf çerçevesini ortalamalı, yüzün tamamı kameraya dönük ve gözlerin açık olması gerekmektedir.

Resimın arka planı desensiz ve beyaz olmalıdır. Renkli resim mecburidir.

Dine sebepler dışında başı örten şapka, bere gibi aksesuarlar kullanılmamalı, yüz hatlarının tamamı başörtüsü tarafından gölgelenmeyecek şekilde görünür olmalıdır.

Amerika DS-160 Formu için kullanılacak fotoğrafın ölçüsü 5x5 cm boyutlarında ve kare şeklinde, resimın çözünürlüğü en düşük 600x600 piksel- en yüksek 1200x1200 piksel olmalıdır.

ABD Konsolosluğu’na Vize müracaatı için randevu Alımı

ABD Konsolosluğu vize randevu alımı öncesinde kesinlikle ABD Konsolosluğu resmi internet sitesinde bulunan DS-160 muhacir Olmayan Vize başvuru Formu’nun doldurulmasını istemektedir. Online bir form olan DS-160 Formu, Amerika Konsolosluğu’na vize işlem başvurusu yapabilmek için resmi web sitesi üzerinden doldurulması gerekecektir. Amerika DS-160 Formunun doğru ve eksiksiz olarak doldurulma işlemi sonlanmasının peşinden barkodlu tasdik sayfasının çıktısının alınması gerekmektedir.

Amerika Konsolosluğu’na vize müracaat işlemlerinin ilk bölümünü tamamlayabilmek için vize müracaat sahiplerinin Konsolosluk resmi internet adresindeki bilgiler doğrultusunda ABD vize randevusu almaları gereklidir. Eğer internet erişimine ulaşmanın olası olmadığı durumlarda, 90 850 252 63 55 telefon numarasından hafta içi Pazartesi-Cuma arası Saat:07:00-19:00 arası, Vize data Servisi’ni arayarak, telefonla buluşma alınabilmektedir.

ABD Konsolosluğunun vize randevusu alınan web adresinin ziyaret edilmesi esnasında sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Hesap Oluştur” bölümüne girerek, başvuru sahibinin pasaport numarası, doğum zamanı ve uyruğu ile ilgili bilgilerle, kişiye özel hesap oluşturması istenmektedir. Amerika seyahat amacına müsait vize türü seçilerek, hüviyet bilgileri bölümüne başvuru sahibinin nüfus cüzdan detayları girilir. Pasaportun teslim edilmesinin istendiği PTT şubesi seçilir. Amerika Vize başvuru ücretini ödeme şekli işaretlenerek, ABD vize randevusu için tarih ve saat seçeneklerine ulaşılır. Müracaat sahibine müsait bir randevu zamanı onaylanması ile muamele tamamlanmış olur.

Önemli Not: Amerika Konsolosluğu yetkilileri ile vize mülakat randevusu için Konsolosluğa /büyükelçiliğe gelirken, gezi sebebine uygun evrakların hazır bulunması zorunludur.

Müracaat sahipleri vize görüşmesi için geldiklerinde, barkodlu tasdik sayfasını da yanlarında getirmeyi unutmamalıdırlar.Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.79413.8093
Euro4.63534.6538
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 2°
Saat
Site Haritası