• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
Üyelik Girişi
İletişim Formu
Garantili Amerika Vize BAŞVURUSU
VİZE BAŞVURU GARANTİSİ
Garantili Amerika Vize Başvurusu
Amerika Vize Başvurunuzu Hatasız yapmak için BİZİMLE İLETİŞİME GEÇiniz!
0212 909 30 70
Anket (Yeni*)
Amerika'da Nereyi Ziyaret Etmek İstersiniz ?
Videolar (Yeni*)
Takvim
Özel Ders İngilizce

Özel Ders İngilizce Saati Sadece 85 TL

 Amerika Vize Merkezi

Kanada Vizesi için tıklayınız.

Kanada Dil Okulları bu adreste.

AMERİKA HABERLERİ

          AMERİKA VİZE MERKEZİ ®            0 (212) 909 30 70Pbx

  • Amerika Vize İşlemleriniz Güvenle Yapılır!
  • Vize İşlemleriniz için 0212 909 30 70'i Arayın !
  • Öğrenciler, Turistik ve İşverenler İçin
  • Amerika Vizesi Merkezimizde Yapılmaktadır.
  • Amerika'ya Gitmeyen Kalmasın !
  • İşlemleriniz İçin Randevu almanız gerekmektedir !
  • 0 212 909 30 70
  • info@amerikavizemerkezi.com
  • Amerika Vize İşlemleri Uzmanlık İster
  • Hata Yapmadan İşlemlerinizi Merkezimizle Gerçekleştirin !
  • Amerika'yı görmek İçin
  • Bizimle İletişime Geçin ! 0212 909 30 70
  • Profesyonel Ekibimiz Sizi Bekliyor
  • 0 212 909 30 70 & info@amerikavizemerkezi.com

Amerika öğrenci vizesi

Amerika Öğrenci vizesi

Amerika öğrenci vizesi Hakkinda Genel bilgi  genellikle, geçerli bir tahsil programina katılmak için ABD Birleşik Devletlerine gelen herhangi bir vize başvuranı için Öğrenci Vizesi almak gerekmektedir.

Öğrencilerin vizelerine vakitında sahip olmaları için erken başvuru yapmaları özellikle önerilmektedir. Öğrenciler hazır olur olmaz vizeleri için müracaat yapabilirler.

Öğrenciler Elçiliklerin yada Konsoloslukların Öğrenci Vizesini kurs kayıt tarihinden önceki 120 veya daha azca gün öncesine kadar düzenleyebildikleri hususuna dikkat çekilmektedir. Eğer başvuran vize için biçim I-20 de belirtilen başlama veya kayıt tarihine 120 günden de fazla bir vakit önceden başvuru yaparsa, Konsolosluk yahut Elçilik başvuruyu vize düzenleyebileceği tarihe kadar bekletir. Konsolosluk memurları müracaat zamançleri için olan bu ekstra zamanı kullanacaktır.

Öğrencilere Amerikan Hükümeti İç güvenlik düzenlemeleri ihtarnca bütün ilk yahut başlangıç öğrencilerinin öğrenim programinin biçim I-20'de belirtilen başlama/kayıt tarihinden 30 veya daha azca gün önce Amerika Birleşik Devletlerine giriş yapmaları öneri edilir. Amerika Birleşik Devletlerine seyahatinizi planlarken bu tarihleri lütfen dikkate alınız.

Amerika Birleşik Devletlerine daha erken giriş yapmak isteyen bir başlangıç öğrencisi (programin başlamasına 30 günden fazla zaman kala) bir ziyaretçi vizesine müsait nitelikte olmalı ve edinmelidir. İleriye dönük öğrenci notu ziyaretçi vizesinde bulunacak ve yolcu giriş sırasında Amerika Birleşik Devletleri göçmenlik müfettişine öğrenim görme niyeti ile geldiğini açıkça belirtecektir. Herhangi bir çalışmaya başlamadan önce, başvuran form I-539 (muhacir Olmayan Durumunun Değişimi için başvuru formu) doldurarak değişen Öğrenci Ziyaretçi durumunu onaylamalıdır ve ücretini ödemelidir. Ayrıca gereken biçim I-20’yi başvurunun yapıldığı İç emniyet Departmanı ofisine sunmanız gerekmektedir. Lütfen Sınıflandırma durumu onaylanmadan öğrenime başlanamayacağı hususunu dikkate alınız.

Egitimleri ABD’de idame eden öğrenciler, öğrenci durumunu sağladıkları ve SEVIS kayıtları devam ettiği sürece yeni vize için herhangi bir vakit başvuru yapabilirler. Devam eden öğrenciler ek olarak sınıfları başlamadan önce istedikleri vakit ABD Birleşik Devletlerine giriş yapabilirler.

Çalışmaya Uygunluk
Devlet lisesine katılım için Öğrenci Vizesi çıkaran başvuru sahiplerinin çalışmaya izinleri yoktur.

Giriş Bilgisi
şayet başvuran Amerika Birleşik Devletlerine ilk girişinden önce okul değiştirirse, yeni okulundan I-20 ile yeni öğrenci vizesi için başvuru yapmalıdır.

Eğer başvuran öğrenim görmeye başladıktan sonra okul değiştirirse, başvuran ABD Birleşik Devletlerine hala geçerli öğrenci vizesi ve yeni I-20 (arka yüzü eksiksiz onaylanmis) ile yeniden girmelidir.

Kalma Süresi
Vizenin verilmesi Birleşik Devletlere giriş yapılabileceği garantisi anlamına gelmez. Gümrük Girişinde bulunan Gümrük ve Sınır Koruma Memurluğu (CBP) Görevlileri gezi eden kişinin Birleşik Devletlere girip giremeyeceğine ve ne kadar zaman kalmasına izin verileceğine karar verir. Vizenin geçerliliği, izin verilen kalma süresi ile ilişkili değildir; başvuran adayın vizesi 10 yıl geçerli olabilir, ama izin verilen kalma süresi genel anlamda 6 aydan fazla olmaz. Vizenin geçerliliği basit olarak, kişilerin Birleşik Devletlere gezi edebilecekleri ve Birleşik Devletlere giriş başvurusunda bulunabilecek oldukları süredir.

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.79413.8093
Euro4.63534.6538
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 2°
Saat
Site Haritası