• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
Üyelik Girişi
İletişim Formu
Garantili Amerika Vize BAŞVURUSU
VİZE BAŞVURU GARANTİSİ
Garantili Amerika Vize Başvurusu
Amerika Vize Başvurunuzu Hatasız yapmak için BİZİMLE İLETİŞİME GEÇiniz!
0212 909 30 70
Anket (Yeni*)
Amerika'da Nereyi Ziyaret Etmek İstersiniz ?
Videolar (Yeni*)
Takvim
Özel Ders İngilizce

Özel Ders İngilizce Saati Sadece 85 TL

 Amerika Vize Merkezi

Kanada Vizesi için tıklayınız.

Kanada Dil Okulları bu adreste.

AMERİKA HABERLERİ

          AMERİKA VİZE MERKEZİ ®            0 (212) 909 30 70Pbx

  • Amerika Vize İşlemleriniz Güvenle Yapılır!
  • Vize İşlemleriniz için 0212 909 30 70'i Arayın !
  • Öğrenciler, Turistik ve İşverenler İçin
  • Amerika Vizesi Merkezimizde Yapılmaktadır.
  • Amerika'ya Gitmeyen Kalmasın !
  • İşlemleriniz İçin Randevu almanız gerekmektedir !
  • 0 212 909 30 70
  • info@amerikavizemerkezi.com
  • Amerika Vize İşlemleri Uzmanlık İster
  • Hata Yapmadan İşlemlerinizi Merkezimizle Gerçekleştirin !
  • Amerika'yı görmek İçin
  • Bizimle İletişime Geçin ! 0212 909 30 70
  • Profesyonel Ekibimiz Sizi Bekliyor
  • 0 212 909 30 70 & info@amerikavizemerkezi.com

Amerika vizesi nasıl alınır ?

Amerika Vizesi NASIL ALINIR ?

Her ülkenin vize almak için başvurabileceğiniz, konsolosluklar, büyük elçilikler gibi temsilcilikleri vardır. Vize başvurusunda bulunurken, hangi amaçla vize alacağınızı önceden belirleyip (çalışma vizesi, öğrenci vizesi, gezgin vizesi vb.) ona uygun formu doldurduktan sonra ilgili makamdan görüşme için buluşma almanız gerekmektedir. Her ülkenin istediği dökümanlar değişiklık göstermektedir. Buna göre görüşmeye gitmeden önce, sizden istenen belgelerin, almak istediğiniz vize için müsait ve tam olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Böylece vize için başvurduğunuz ülke için bir risk teşkil etmediğinizi ve o ülkeye yasa dışı yollarla kaçmayı planlamadığınızı kanıtlamış olmuş olursunuz. Bundan sonrasında yapılması ihtiyaç duyulan tek şey, mülakat esnasında karşınızdaki görevliyi bu mevzuda ikna etmek olacaktır.
Genel olarak her ülke için istenen belgeler aşağı yukarı aynıdır.
Turistik Vize başvurularında sizden istenen belgeler;
şayet çalışıyorsanız,

geçişlik Çeşitleri

Hangi şirkette nekadar süredir çalıştığınızı gösteren imzalı bir yazı,
SSK sicil kaydınız,
Şirketin tecim sicil kaydı, imza sirküleri, vergi levhası,
Maaş bordronuz,
Banka hesabınızın dökümü,
Kredi kartlarınızın fotokopisi,
Üzerinize kayıtlı olan gayrimenkul, otomobil vs. Belgeleri,
Gideceğiniz ülkeye olan uçak bileti ve otel rezervasyonu,
varsa sağlık sigortanızın fotokopisi
Öğrenciyseniz, ailenizden bu belgeleri temin etmeniz gerekmektedir. Ek olarak öğrenci kimliği ve ailenizin sizin seyahatinize sponsor olduğunu gösteren bir yazı gerekmektedir.
Ticari Vize almak için genel olarak beklenen belgeler, turist vizesine ilave olarak, gidiş nedeninizi belirten toplantı veya seminer vs. Davetiyesi, görüşeceğiniz şirketten size gönderilmiş bir yazı gibi belgeler vizeyi almanızı daha da kolaylaştırmaktadır.
Akraba Ziyareti Vizesi almak için turistik vize için istenen belgelere ilave olarak çayır mektubu gerekmektedir. Sadece mülakat esnasında görevliyi, yasa dışı göçmen olarak o ülkeye yerleşmeyeceğinize dair ikna etmeniz daha çok gerekli olabilir.
Öğrenci Vizesi alırken eğitim harcamalarını sizin karşılamanız halinde gezinsel belge için gerekli belgeleri ve eğitim gayelı gideceğiniz okuldan, size gönderilmiş olan ve kabul edildiğinizi gösteren bir yazı gerekmektedir.
Bütün bu vize işlemlerini bir tur şirketi aracılığıyla, aynı belgeleri temin etmek suretiyle gerçekleştirebilirsiniz. Sadece bazı ülkelerin vize başvuruları ve vize işlemleri için şahsi başvuru gerekmektedir.

VİZE ALINIRKEN DİKKAT EDİLMESİ gereken İP UÇLARI

şayet amerikan ve şengen vizeniz var ise ozaman bazı ülkelere vize almak kolaylaşıyor. Mesela amerikan vizeniz var ise ozaman meksika vizesi almanız kolaylaşıyor. Pasaportunuzda Amerikan vizenizin olması, şengen vizesinin süresini uzatabiliyor. İsrail vizesi, dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan noktalardan birisidir. Pasaportunuzda İsrail vizesinin bulunması, bazı Arap ülkelere girişi zorlaştıracağı gibi, aynı şekilde pasaportunuzdaki Arap ülkeleri vizeleri de İsrail’e girişinizi zorlaştırabilir. En huzurlu olan ülkeler Uzak şark ülkeleri. Mesela Tayland gibi bazı Uzak şark ülkelerine giderken vize almanıza gerek kalmamıştır.

BAŞVURUNUZUN REDDEDİLMESİNİN NEDENLERİ NELER OLABİLİR

eğer bir işiniz yoksa ve çalışmıyorsanız, maddi gelirinizi belgeleyemiyorsanız büyük bir ihtimalle vize başvurunuz reddedilecektir. Çünkü vize almanız için sizden beklenen şey, öncelikle bu seyahati yapabilecek ve orada bulunduğunuz sürece size yetebilecek maddi gücünüzün belgelenmesi olacaktır.
Ayrıca geçmişinizde herhangi bir yasa dışı olaylara karışmış olmak, herhangi bir mahkumiyet olması halinde Konsolosluk’ta soru işareti oluşturmaktadır.
Tüm bunların dışında, Konsolosluklar hiçbirimizin bilemeyeceği nedenlerle de vize başvurunuzu redededebilirler.
Vizenizin reddedilmesi halinde talep eder bir sonraki ay, isterseniz 2 sene sonrasında başvurabilirsiniz. Çünkü vizenizin bir defa reddedilmesi, tekrar alamayacağınız anlamına gelmiyor. Ancak bu süre içinde durumunuzu değiştirmemişseniz, yapacağınız başvurunun hiç bir faydası olmayabilir. şayet reddedilme sebebinizi biliyorsanız ve mesela işiniz ve geliriniz olmadığından dolayı reddedilmişseniz, daha sonraki yapacağınız başvurunuzda bu sebebin ortadan kalkmış olması ve çalışıyor olmanız, vize başvurunuzun kabul edilmesini sağlayabilir.Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.79413.8093
Euro4.63534.6538
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 2°
Saat
Site Haritası